06.04.2020

Slovo ředitelky SŠDVS k současné situaci !  Video - 15 min., cca 690 MB

Zobrazit celý článek

30.03.2020

Časová osa nových MATURIT 30.3.2020

Zobrazit celý článek

28.03.2020

POSTUP PŘIJÍMÁNÍ K NĚKTERÝM DRUHŮM VZDĚLÁVÁNÍ A K JEJICH UKONČOVÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020 ZÁKON O ZVLÁŠTNÍCH PRAVIDLECH PRO PŘIJÍMÁNÍ K NĚKTERÝM DRUHŮM VZDĚLÁVÁNÍ A K JEJICH UKONČOVÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020 Zákon č. 135/2020 Sb., o zvláštních pravidlech pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve školním roce 2019/2020.

Zobrazit celý článek

FacebookBezplatná právní poradna pro sídliště Chánov

Již brzy se otevře v prostorách Základní školy v Chánově bezplatná právní poradna. Jedná se o projekt, který se začal realizovat v současné době a bude trvat do měsíce listopadu tohoto roku, pokud se osvědčí, tak i déle. S projektem přišla Střední škola diplomacie a veřejné správy v Mostě, která dostala od Magistrátu města Mostu finanční příspěvek na tento projekt. Studenti střední školy, kteří chtěli na projektu pracovat se přihlásili a spolu s panem profesorem na předmět právo Václavem Jakubíkem  budou  jezdit dvakrát do měsíce do Chánova, vždy určený čas dopředu poskytovat místním lidem pomoc, co se týká oblasti práva. Studenti zároveň připravují různé aktivity pro místní děti ze základní školy, ať se jedná o hraní her Cashflow 101, která by měla zvýšit finanční gramotnost či různé sportovní hry, které by pomohly více  se seznámit s dětmi. Právní poradna nebude sloužit jenom dětem ze základní školy, ale i jejich rodičům, příbuzným či kamarádům. V současné době se již dělají informační letáčky s bezplatnou právní poradnou, domlouvají se prostory a další věci, které jsou zapotřebí k otevření poradny. Když vše půjde dobře, bezplatná právní poradna by měla být otevřená do 14 dní.

Na fotce: Paní Monika Kynclová ředitelka  základní školy Chánov (vlevo), paní Vladimíra Ilievová ředitelka Stření školy diplomacie a veřejné správy (vpravo) a studenti, kteří budou pomáhat vést právní poradnu.

Starší články

 

NAHORU TISK

 


Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu