16.03.2023

V pátek 17.3.2023 bude do emailů odslána POZVÁNKA na přijímací zkoušku. ředitelka školy

Zobrazit celý článek

25.01.2023

Střední škola diplomacie a veřejné správy s.r.o. Název projektu: Šablona na SŠDVSRegistrační číslo: CZ.02.02.03/00/22_003/0002192Termín realizace: 1.2.2023 – 30.6.2025Realizátor: Střední škola diplomacie a veřejné správy s.r.o. Plakát - pdf formát Pro více info klikni zde !

Zobrazit celý článek

16.01.2023

SŠDVS - Harmonogram – Maturita jaro 2023  MŠMT Společná část maturitní zkoušky se v jarním zkušebním období 2023 uskuteční podle jednotného zkušebního schématu 2.– 4. května 2023.  V souladu s § 2 odst. 3 vyhlášky č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou, ve znění pozdějších předpisů, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy urč…

Zobrazit celý článek

Facebook


Přednáška izraelského velvyslance na CEVRO Institutu

Přednáška izraelského velvyslance na CEVRO Institutu

Jednoho čtvrtečního odpoledne, přesněji 23.02.2012, se na pražském CEVRO Institutu konala přednáška  Jeho Excelence Yaakova Levyho, velvyslance státu Izrael.  Proto někteří studenti naší školy neváhali a vyrazili jedinečnému zážitku naproti.

Do samého začátku přednášky nikdo z nás netušil, co má čekat. Určitě musím říct, že to, co nás po příchodu na přednášku nadchlo jako první, byla překrásná místnost, ve které se to celé konalo. Prosklený strop, krásné židle a design, jako když se právě procházíte italskou ulicí. A jako velký bonus – vyhřívaná podlaha! Opravdu, skvostné!

Jelikož jsme na přednášku nepřišli obdivovat atmosféru místnosti, netrpělivě jsme čekali na příchod Jeho Excelence. Přednášku uvedl jeden z rektorů CEVRO Institutu, a to pan rektor Prof. Ing. Josef Šíma. Překvapilo nás už na začátku, že jsme panu rektorovi rozuměli každé slovo (s čímž jsme ze začátku opravdu nepočítali J). Když před nás předstoupila Jeho Excelence, napjatě jsme čekali, jakou angličtinou začne hovořit. Poněkud menší pán, s velkými brýlemi, šedým sakem a kalhotami, a s oranžovou kravatou nám udělal neuvěřitelnou radost, protože jeho angličtina byla výborná! I pro takové laiky, jako jsme my!

Samotná přednáška probíhala formou otázek, a to otázek ze stran studentů a hostů. Veškeré otázky směřovaly převážně na téma: Aktuální pozice Izraele. Otázky nebyly ovšem směřované jen na Izrael, hosté se též ptali například na to, co si velvyslanec myslí o americkém prezidentu Barracku Obamovi, o Číně atd. Bylo to opravdu zajímavé, protože i když jsme rozuměli někdy jen pár slovíčkům, i tak jsme se něco zajímavého dozvěděli! 

Po zhruba dvouhodinové přednášce jsme z toho převážně všichni měli hlavu kolem. Potřebovali jsme si veškeré dojmy, co jsme se dozvěděli, srovnat a uvolnit se, protože udržet dvě hodiny pozornost na angličtinu, nám dělá pořád ještě problém. Ale zvládli jsme to statečně! Odnesli jsme si z toho nejen jedinečný zážitek, ale i odhodlání rozvíjet svou angličtinu, aby nám už dvouhodinová přednáška nedělala žádný problém.

A jako hlavní perlička na závěr? Dozvěděli jsme se, že rozdíl mezi "prorektorem" a "protektorem" je opravdu velký, a že někdy taková změna písmenek způsobí pěknou zábavu.

 Kristýna Veverková, 3.A

www.cevroinstitut.cz

Starší články

 

NAHORU TISK

 


WWW stránky splňují požadavky evropské normy EN 301 549 V1.1.2 (2015-04).