23.02.2018

Projekt se seniory pokračuje i v roce 2018. Studenty i seniory tento projekt stále baví a zde jsou ukázány jejich výrobky a snaha.

Zobrazit celý článek

20.01.2018

Bruslení SŠDVS Most Studenti této školy navštívili ve čtvrtek 18.1.2018 venkovní ledovou plochu a všichni se moc bavili. Video 1 - 3 MB Video 2 - 15 MB Video 3 - 25 MB

Zobrazit celý článek

15.01.2018

 Jednotné zkušební schéma písemných zkoušek SČ MZ - jaro 2018

Zobrazit celý článek

FacebookAmbasador


Prezentace Masarykovy univerzity na půdě SŠDVS

Dne 6. listopadu přijela bývalá studentka Masarykovy univerzity Mgr. Marie Součková navštívit Střední školu diplomacie a veřejné správy v Mostě. Na této škole strávila dvě vyučovací hodiny, kdy během této doby připravila pro studenty 3. a 4. ročníků přednášku na téma MU. Studenti se mohli dozvědět vše o jednotlivých fakultách, náročnosti vzdělávání, projektech, přijímacích zkouškách a mohli též pokládat individuální dotazy, které se týkaly vysoké školy. Přednáška nezahrnovala jen studium na MU, soustředila se také na to, jaký je rozdíl mezi studiem na střední a vysoké škole, jaký je život v Brně, jestli člověk najde snadněji uplatnění ve větších městech a podobně. Studenti byli rádi, dozvěděli se potřebné informace pomocí kterých se budou rozhodovat ve volbě vysoké školy. Přednáška proto splnila svůj primární cíl. Přednášející Marii Součkovou odměnili všichni přítomní na konci přednášky vysokým potleskem a poděkováním. Obě dvě strany se domluvily na tom, že se určitě neviděly naposledy, v budoucnosti proběhne pravděpodobně opět přednáška na stejné nebo podobné téma.

Michal Andörfer

 


Projekt Ambasadoři MU

Dne 13. září 2013 proběhlo první setkání ambasadorů Masarykovy univerzity v Brně. Jedná se o nový projekt, který začal v červnu letošního roku, potrvá celý rok, možná i déle, pokud se projekt osvědčí na středních školách. S projektem přišli studenti z MU. Účastníci projektu jsou žáci středních škol po celé České a Slovenské republice. Celkový počet ambasadorů je nyní 145. Cílem žáků je seznamovat své spolužáky ve třídě, škole o studiích na Masarykově univerzitě (přijímací zkoušky, obory, soutěže) a i dalších vysokých školách. Každý měsíc musí tito vybraní žáci splnit nějaký zadaný úkol, na měsíc září je zadání - Dej o sobě vědět. Žáci obdrželi poštou plakát ambasadora, který nalepí na nástěnku ve vlastní škole a tím dají všem spolužákům vědět, na koho se mají obrátit, kdyby se chtěli na něco zeptat, týkající se studia na vysoké škole. Ambasador Michal Andörfer ze Střední školy diplomacie a veřejné správy z Mostu se též zúčastnil setkání v Brně. Nejen on, ale i další ostatní byli mile překvapeni celým programem. Program trval celých osm hodin, byl hodně bohatý a nabytý. Žáci si mohli prohlédnout a slyšet historii Brna, památky, seznámili se s prostředím fakult MU, s organizátory projektu. Všichni byli nadšení z krásného odpoledne, již teď se těší na plnění dalších úkolů a na závěrečné setkání, které se bude konat na konci projektu opět v Brně.

Michal Andörfer

 

NAHORU TISK

 


Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu