26.11.2023

Jednotná přijímací zkouška 2024 Navýšení počtu přihlášek, prioritní seřazení škol na přihlášce a snazší přístup k informaci o přijetí – to vše by měla přinést chystaná digitalizace přijímacího řízení na střední školy. Umožnit to má novela školského zákona, kterou připravilo ministerstvo školství a s níž vyjádřila souhlas vláda. Novela má být účinná od 1. 1. 2024, uchazeči by tak měli mít možnost …

Zobrazit celý článek

24.11.2023

Prohlášení k celostátní stávce   Vážení rodiče, studentky a studenti, kolegové a kolegyně, naše škola se k celostátní stávce učitelů nepřipojuje. V pondělí 27. 11.2023, kdy se koná stávka učitelů se ve škole sejdeme v 9.00 hodin, tzn., že nebude 0. + 1. hodina.  Programem, který bude ve škole připraven,  podpoříme stávkující školy. Naše škola se ke stávce nepřipojuje, a to z důvodů interních. Š…

Zobrazit celý článek

21.11.2023

Život dětem

Zobrazit celý článek

Facebook


Tisková zpráva

Střední škola diplomacie a veřejné správy s.r.o.,
          Aloise Jiráska 1887, 434 01 Most

 

                                           Tisková zpráva

V Mostě 28. 11. 2016

Studenti SŠDVS chtějí zpříjemnit čekání na „Ježíška“

Studenti Střední školy diplomacie a veřejné správy v Mostě připravují ve spolupráci s Oblastním muzeem v Mostě autorské představení „Živý Betlém“. Součástí představení, které se uskuteční 17. prosince 2016 od 14 hodin v prostorách muzea, budou i tvořivé dílny pro děti. Akce nemá za úkol pouze zpříjemnit dětem i dospělým čekání na Ježíška, ale také pomáhat.

 Studenti SŠDVS právě připravují program pro děti i jejich rodiče, který o poslední adventní víkend vyplní čas čekání na Štědrý den. Myšlenka na vytvoření „Živého Betlému“ vznikala postupně a byla výsledkem spolupráce zaměstnanců muzea, pedagogů i samotných studentů. Po několika muzejních akcích, na nichž se studenti spolupodíleli, byl k tomuto projektu už jen krůček.

 Z pouhé představy o vytvoření samotného živého Betléma se postupně vyvinul plán na zorganizování komplexního programu, který umožní vyplnit celé odpoledne. Příběh narození Ježíška bude doplněn o zpívání koled, tvořivé dílny a poučení o adventních zvycích. Nakonec bude zařazeno společné rozsvícení vánočního stromečku. Výzdobu prostor, kde se vše odehraje, budou tvořit soutěžní ozdoby vyrobené žáky základních škol z Mostu a okolí. Součástí vystoupení bude i jedno malé studentské překvapení. Celý program bude dílem studentů.

 V letošním školním roce se škola účastní projektu Světová škola a každoročně volí studenti jako téma tohoto projektu některý z celospolečenských problémů. Letos vyhrálo téma „Vzdělávání je důležité -  podpora nadaných dětí z Tengenenge“.

Tengenenge je malá vesnička v Zimbabwe, ležící ve velmi chudé kamenité oblasti. Jedinou obživou jejích obyvatel je tak tvrdá práce při opracování kamene. Dalším generacím této oblasti může k lepšímu životu dopomoci jen kvalitní vzdělání. Proto se studenti po dohodě s Oblastním muzeem a vedením školy rozhodli věnovat výtěžek z dobrovolného vstupného na studium těchto dětí. O svých plánech studenti napsali do Zimbabwe své vrstevnici Nicol, která jim na zprávu odpověděla: „Děkuji Vám i paní Imbrové (pozn. autora – paní PhDr. Marie Imbrová je jedna z našich předních afrikanistek a je zakladatelkou Spolku přátel Tengenenge. Díky ní se podařil navázat kontakt) za zájem a podporu. Díky vzdělání mohu pomoci své rodině. Slibuji, že zlepším své studijní výsledky. … Jsem ráda, že vás mám.“ Nedlouho po této zprávě zaslala Nicol své vysvědčení o proběhlých zkouškách, v nichž uspěla s vyznamenáním.

Co říci závěrem? Snad jen to, že je dobře, že se i v dnešní uspěchané době najdou mladí lidé, kteří chtějí dělat radost nejen sobě, ale i ostatním.

Realizační tým se na všechny těší – Kdy? – 17. prosince 2016 od 14 do 17 hodin. Kde? – v prostorách výstavního sálu Oblastního muzea v Mostě. Co sebou? – Dobrou náladu J

Mgr. Marcela Rudolfová koordinátorka projektů SŠDVS

Kontakt pro další informace:

Tel. 731 146 450

Email: marcela.rudolfova@ssdvs.eu

 

                                                                                             

 

 

 

 

 

Starší články

 

NAHORU TISK

 


WWW stránky splňují požadavky evropské normy EN 301 549 V1.1.2 (2015-04).