03.10.2023

Desatero bezpečného chování v online světě !

Zobrazit celý článek

28.09.2023

SŠDVS - Přežití - Barbora - 2023 Hlavní video - 550 MB Další videa - 133 MB

Zobrazit celý článek

12.09.2023

Učebnice pro školní rok 2023-24

Zobrazit celý článek

Facebook


Tisková zpráva

Střední škola diplomacie a veřejné správy s.r.o.,
          Aloise Jiráska 1887, 434 01 Most

 

                                           Tisková zpráva

V Mostě 28. 11. 2016

Studenti SŠDVS chtějí zpříjemnit čekání na „Ježíška“

Studenti Střední školy diplomacie a veřejné správy v Mostě připravují ve spolupráci s Oblastním muzeem v Mostě autorské představení „Živý Betlém“. Součástí představení, které se uskuteční 17. prosince 2016 od 14 hodin v prostorách muzea, budou i tvořivé dílny pro děti. Akce nemá za úkol pouze zpříjemnit dětem i dospělým čekání na Ježíška, ale také pomáhat.

 Studenti SŠDVS právě připravují program pro děti i jejich rodiče, který o poslední adventní víkend vyplní čas čekání na Štědrý den. Myšlenka na vytvoření „Živého Betlému“ vznikala postupně a byla výsledkem spolupráce zaměstnanců muzea, pedagogů i samotných studentů. Po několika muzejních akcích, na nichž se studenti spolupodíleli, byl k tomuto projektu už jen krůček.

 Z pouhé představy o vytvoření samotného živého Betléma se postupně vyvinul plán na zorganizování komplexního programu, který umožní vyplnit celé odpoledne. Příběh narození Ježíška bude doplněn o zpívání koled, tvořivé dílny a poučení o adventních zvycích. Nakonec bude zařazeno společné rozsvícení vánočního stromečku. Výzdobu prostor, kde se vše odehraje, budou tvořit soutěžní ozdoby vyrobené žáky základních škol z Mostu a okolí. Součástí vystoupení bude i jedno malé studentské překvapení. Celý program bude dílem studentů.

 V letošním školním roce se škola účastní projektu Světová škola a každoročně volí studenti jako téma tohoto projektu některý z celospolečenských problémů. Letos vyhrálo téma „Vzdělávání je důležité -  podpora nadaných dětí z Tengenenge“.

Tengenenge je malá vesnička v Zimbabwe, ležící ve velmi chudé kamenité oblasti. Jedinou obživou jejích obyvatel je tak tvrdá práce při opracování kamene. Dalším generacím této oblasti může k lepšímu životu dopomoci jen kvalitní vzdělání. Proto se studenti po dohodě s Oblastním muzeem a vedením školy rozhodli věnovat výtěžek z dobrovolného vstupného na studium těchto dětí. O svých plánech studenti napsali do Zimbabwe své vrstevnici Nicol, která jim na zprávu odpověděla: „Děkuji Vám i paní Imbrové (pozn. autora – paní PhDr. Marie Imbrová je jedna z našich předních afrikanistek a je zakladatelkou Spolku přátel Tengenenge. Díky ní se podařil navázat kontakt) za zájem a podporu. Díky vzdělání mohu pomoci své rodině. Slibuji, že zlepším své studijní výsledky. … Jsem ráda, že vás mám.“ Nedlouho po této zprávě zaslala Nicol své vysvědčení o proběhlých zkouškách, v nichž uspěla s vyznamenáním.

Co říci závěrem? Snad jen to, že je dobře, že se i v dnešní uspěchané době najdou mladí lidé, kteří chtějí dělat radost nejen sobě, ale i ostatním.

Realizační tým se na všechny těší – Kdy? – 17. prosince 2016 od 14 do 17 hodin. Kde? – v prostorách výstavního sálu Oblastního muzea v Mostě. Co sebou? – Dobrou náladu J

Mgr. Marcela Rudolfová koordinátorka projektů SŠDVS

Kontakt pro další informace:

Tel. 731 146 450

Email: marcela.rudolfova@ssdvs.eu

 

                                                                                             

 

 

 

 

 

Starší články

 

NAHORU TISK

 


WWW stránky splňují požadavky evropské normy EN 301 549 V1.1.2 (2015-04).