23.07.2024

Rozvrh školní rok : 2024 / 2025

Zobrazit celý článek

22.07.2024

JEDNOTNÉ ZKUŠEBNÍ SCHÉMA DIDAKTICKÝCH TESTŮ SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY PODZIMNÍ ZKUŠEBNÍ OBDOBÍ 2024   Datum konání : 02.9. 2024 Český jazyk a literatura                     - od 12:00 3.9. 2024 Matematika                                        - od 8:30 Německý jazyk                                  - 8:30 Ruský jazyk                                       - 8:30 Anglický jazyk    …

Zobrazit celý článek

08.07.2024

Základní informace žákům 1. ročníku šk.roku 2024 / 2025  1) 2.9.2024 od 8:30 – slavnostní imatrikulace studentů a studentek - zváni jsou i rodiče, doporučujeme formálnějsí oděv 1.A       8:30 až 9:10                 1.B       9:10 až 9:50                 1.C       9:50 až 10:30 2) Učebnice:      v září proběhne burza učebnic – od předešlého 1. a 2. ročníku  knihy si koupíte ve škole – př…

Zobrazit celý článek

Facebook


Zamyšlení ředitelky !

01.03.2012 20:56

Co má v našem životě skutečnou hodnotu?

Když máme " to štěstí " , kupujeme si ,co si přejeme. Auta, lásku, luxus…, ale také dřeme od rána do večera, o víkend, abychom splnili to, co se od nás žádá, zaplatili daně, splnili normy, sehnali peníze a dostali se na lepší pracovní pozice. Mám pocit, že současná společnost je poháněna jednou jedinou silou, a tou jsou peníze. Po nich slepě toužíme, to ony nám prý umožňují nezávislost a obrovské možnosti. Zůstává však otázkou, zda jsou to skutečně ony peníze, které nám přinášejí životní štěstí a pohodu.
Dnes mě navštívil můj bývalý student a vysvětlil mi jeho pojetí  pohádky. Říkal, že vše, co jsem ho v životě učila, mělo dobrý konec jako v pohádce. Věřil ve šťastný konec, pohádky přece končí šťastně. Ale dnes se na pohádky nevěří, chceme být hodní, milí, srdeční, ctít hodnoty, chceme se snažit, ale proč to nedopadne dobře? Proč dnes končí pohádky u psychologa? Je to nová pohádková postava? Přeje si doba, aby se vytvářely nové profese?
Jak je možné, že přes všechen blahobyt se necítíme dobře? Proč se mnozí ráno probouzí s pocitem, že chtějí vše změnit. Problém je v tom, že věříme většinou v to, co vidíme, v to, co je hmotné. Je to nemoc dnešní doby.
Společnost je nemocná
. Přála bych si dožít se doby, kdy Vy, naši studenti , se  před někým bohatým a vlivným  nebudete muset stydět za to, že otevřeně řeknete, že hledáte primárně dobrý pocit místo peněz, místo vysoké pracovní pozice, luxusní dovolené. Není ostudou být slušný, ctít morální hodnoty, chtít se vzdělávat, být premiantem třídy, milovat své rodiče a prarodiče…, to jsou totiž jediné životní jistoty, které máte!!!Milí studenti a studentky, věřte v sebe, v sílu vaší osobnosti, věřte nám učitelům a Vašim rodičům. Žijte v klidu a snažte se v životě něco dokázat. Každý z nás má svou důležitou úlohu a zkuste sami v sobě nalézt to, proč tu jste.Máte v sobě hodně deviz, které je potřeba si uvědomit:
1. Dobrý pocit – to je pocit bez úzkosti, bez strachu jít do školy. Musíte cítit uvnitř sebe klid, uvědomění si toho, kdo jste, žádná úzkost, strach. Těšte se na každý další den, radujte se ze svých úspěchů. Neúspěch vnímejte jako zkušenost, kterou je potřeba zažít, osahat a poděkujte za ni.Posune Vás dál. Bez negativní zkušenosti nemůžete prožít pocit štěstí a radosti. Milujte své rodiče, těšte se na ně, na to, že se večer doma sejdete, posedíte u večeře a budete si povídat.
2. Láska je další devizou – každý z nás jí potřebuje. Nevěřím nikomu, kdo řekne, že ji nepotřebuje, potřebujeme ji všichni. Ale s láskou je to jako se zákonem o zachování energie. Příjem a výdej X dostávat a dávat. Láska dává našemu životu větší rozměr, a pokud jsme jí plni, můžeme ji dávat dál a činit druhé šťastnými. Nezapomeňte, že láska může mít mnoho podob.
3. Důvěra, to je hodnota! Pokud se vám podaří vybudovat dlouhodobý vztah a udržovat tzv. konto důvěry, můžete prožít život bez nepříjemných myšlenek. Není báječné mít vedle sebe někoho – partnera, kamaráda, přítele, spolužáka, učitele…, na kterého se můžete spolehnout a je vám vždy oporou? Nejste tak v životě sami a vždy jste na vše minimálně dva. Věřte v přátelství, jsou dobří lidé kolem vás. Přátele ze školy  bývají těmi nejlepšími přáteli po celý život.
4. Důležitou devizou je synergie. Zní to vědecky, ale není to věda. Lidé se často hádají a neumí najít společné řešení. Když se naučíte s lidmi hledat synergii, a to hlavně v oblasti partnerství, můžete prožít život i vztahy plné harmonie a štěstí. Je přece skvělé mít vedle sebe člověka, se kterým se vždy shodneme a nemusíme tak zažívat každodenní dohadování a nepříjemné okamžiky. O to se snažte!!! Snažte se mít vedle sebe člověka, se kterým mlčení je komunikace, které oba rozumíte.
Komunikace je problém dnešní doby. Lidé neumí a nechtějí komunikovat. Nechci život přepočítávat na peníze a honit se pouze za tím, kolik jich budu mít. Chci, aby se lidé kolem mě cítili dobře, šťastně, vyrovnaně. Nechci, abyste byli prázdní, nešťastní.
Primární v našem životě je to, jak se cítíme. Jak jsme spokojeni sami se sebou, se svým konáním. Jestli nejsme prázdní a nešťastní. Hledejte sami v sobě to, co Vás činí šťastnými, hledejte svůj dobrý pocit. Nikdy se nezaprodávejte penězům a  strachu.

Věřte v sebe, vzdělání, lidské hodnoty a sílu myšlenky. Myšlenka, je nesmrtelná. Vzdělání je ta nejdůležitější deviza, kterou Vám nikdo nevezme !

Jak vnímáte ve vašem životě vlastní hodnoty ? :-)

Starší články

 

NAHORU TISK

 


WWW stránky splňují požadavky evropské normy EN 301 549 V1.1.2 (2015-04).